Filip Vondráček na ODM 2017

Hráč Baníku, Filip Vondráček alias Filda, byl jeden z reprezentantů ve stolním tenise za Ústecký kraj na olympiádě dětí a mládeže, která se konala 24.-29.6 v Brně. Filda byl v turnaji vylosován do tříčlenné skupiny, kde postupují dva nejlepší.
První utkání ve skupině proti J.Bačovi z Moravskoslezského kraje zvládl, a s výsledkem 3:1 mohl přemýšlet nad postupem ze skupiny. V dalším utkání na našeho borce čekal sedmý hráč republiky Filip Karel z kraje Vysočina . Filda utkání začal velice dobře a po dvou setech vedl 2:0. Soupeř se však nevzdal a utkání nakonec otočil a vyhrál 2:3. V tomto zápase se trochu projevilo, že Filda neměl v zádech trenérskou oporu. Do vyřazovacích bojů šel ale s čistou hlavou a věřil si na soupeře který mu byl v pavouku přiřazen. Tím byl pátý hráč republiky Jan Pisár za Středočeský kraj. Filda tohoto hráče dobře zná z republikových turnajů a věděl, že na Jana Pisára umí zahrát. Utkání se ale nakonec moc nepovedlo a skončilo 0:3 pro Středočeského hráče. Filda tak skončil na 9-16 místě v kategorii mladších žáků.

V soutěži Družstvech Filda hrál po boku Vaška Vítů z Krupky. Los klukům do prvního kola určil velmi těžkého soupeře a to družstvo z Prahy. Kluci prohráli 0:3. Praha tak postoupila dál a nakonec vybojovala celkové vítězství v Družstvech mladších žáků.

Poslední disciplínou byla smíšená čtyřhra. Tu Filda hrál s Míšou Dosedělovou z Jirkova. Současnou mistryní České Republiky v kategorii mladších žákyň. Společně přešli v druhém kole pavouka, s výsledkem 3:1, přes pár Daniel Vojna/ Michaela Botková ze středočeského Kraje a dostali se tak do třetího kola. Tam nestačili na Liberecký pár Waldhauser/Pařízková . Umístili se tak na krásném 5-9 místě.

Gratulujeme Filipovi a ostatním hráčům Ústeckého kraje za skvělé umístění a zároveň přejeme plno dalších úspěchů.  Děkujeme

 

Ahoj Fildo, jak sis užil olympiádu dětí a mládeže v Brně?
   Ahoj,užil jsem si jí parádně byla tam spousta kamarádů a pěkné akce, ani chvilku jsme se nenudily.

 

V kategorii mladších chlapců si skončil na 9-16 místě, což není špatný výsledek. Jsi spokojený?
   Je to klasický můj výsledek. Trochu mě mrzí ten zápas ve skupině s Filipem Karlem, kde jsem mohl vyhrát a jít z prvního místa ve skupině a mohlo to dopadnou možná lépe.

 

Ve smíšené čtyřhře byl výsledek ještě lepší. S Míšou Dosedělovou jste se umístili na 5-9 místě. Jak se ti hrálo s Mistryní ČR 2017?
   S Míšou jsem hrál poprvé a myslím si, že nám to šlo dobře. Je dobré mít vedle sebe kvalitního hráče. To se mi hraje hned lépe 🙂

 

Vnímal si olympijský turnaj jinak než ostatní republikové turnaje? Byl jsi více nervózní ?
   Do všech turnajů jdu vždy naplno. Trochu více mě shazovala nervozita protože jsme hráli jako tým ústeckého kraje.

 

V čem byl turnaj jiný?
   Pravě v tom že jsem reprezentoval Ústecký kraj a nehrál jsem jen sám za sebe.

 

Přinesl ti turnaj něco po pinčesové stránce?
Hrát se dá se všemi hráči i s těmi nejlepšími, jen si víc věřit.

 

Bylo vše na Olympiádě podle tvých představ? Překvapilo tě něco?
    Trochu mi chyběl trenér který mě zná. V důležitých okamžicích měli v tomhle směru soupeři výhodu.

 

A nakonec. Jaký nejhezčí zážitek sis z olympiády přivezl?
   Zahájení bylo skvělé. Zapálení ohně několika násobnou olympijskou vítězkou Martinou Sáblíkovou… na to se jen tak nezapomene 😉

Děkuji za rozhovor