Náročný víkend pro naše „Áčko“

with Žádné komentáře

O uplynulém víkendu sehráli stolní tenisté SKST Baníku Most svá poslední utkání celostátní 2.ligy mužů v první polovině sezóny.

V sobotu jsme na domácích zelených stolech přivítali soupeře šesté příčky tabulky AC Spartu Praha. Před zápasem byla znát velká nervozita, po 9 odehraných kolech, ve kterých se našim povedlo pouze dvakrát remizovat, už chtěli před domácími fanoušky vyhrát. Nutno podotknout, že fanoušky máme výborné a jejich podpora je neutuchající.

Dvojice Jan Holáň a Milan Bořík si lehce poradila s Filipem Strejcem a Janem Pisárem, které porazili 3:0 na sety. O dost těžší pozici měli Miroslav Bíma s Janem Macháčkem proti Janu Kuchařovi a Janu Kubátovi, po prvních dvou prohraných setech dokázali zápas obrátit a dostat se až do rozhodující páté sady, kde bohužel podlehli hostům 7:11. Hostům se u nás dařilo a vyhráli všechny čtyři úvodní dvouhry. Jejich vítěznou šňůru přerušil až Honza Holáň, který ve čtyřech setech porazil Filipa Strejce a celkové skóre utkání zvýšil na 2:5. Hned poté si svůj důležitý bod vybojoval i Milan Bořík v pětisetovém zápase s Janem Pisárem a Míra Bíma také po pětisetové bitvě s Janem Kubátem. Skóre se začalo hýbat na obou stranách a i díky dalšímu otočenému zápasu, který si ve třetím setu vybojoval Honza Macháček 18:16 a poté již nedal soupeři šanci, jsme dorovnali na celkový stav 7:7. Bohužel štěstí v posledním zápase Mírovi nepřálo a v koncovkách dvou posledních setů prohrál zápas 1:3. Výborně pak zahráli oba Honzové  a porazili každý svého soupeře 3:0. Skóre se obrátilo na naší stranu a za stavu 9:8 nastupoval na poslední zápas Milan proti Janu Kuchařovi. Jeho pozice nebyla jednoduchá, šlo o vše – první celková výhra v sezóně či další remíza. Začátek zápasu vůbec nechytil, první set prohrál 1:11 a druhý 6:11. Díky velké podpoře fanoušků a spoluhráčů bojoval dál. Třetí set vyhrál 11:8, ve čtvrtém dokázal v koncovce udržet klid a v poměru 15:13 urvat i tento set na svou stranu. V posledním rozhodujícím setu bylo znát, že je soupeř po ztrátě svého vedení rozhozen,  Milan se dál držel své strategie a zvítězil 11:9 na míčky a celkově tedy 3:2.

Díky skvělému výkonu se tak kluci mohli radovat z první výhry 10:8.

Nedělní dopolední utkání nebylo pro kluky o nic snazší. Byla na nich vidět únava a velká bolest. Do utkání nastoupili po přeřeku vrchní rozhodčí a malého zkomolení jména soupeře s úsměvem. Poprvé v sezóně se podařilo vyhrát obě úvodní čtyřhry. Dvojice Jan Holáň a Milan Bořík porazili Pavla Poura s Romanem Belopotočanem 3:1 a Jan Macháček s Miroslavem Bímou hosty Romana Dráždila a Milana Obertíka 3:0.  A štěstí zůstalo na naší straně dál. V pětisetové bitvě dokázal Honza Holáň porazit Pavla Paura a Míra Bíma se také po trápení ve své první nedělní dvouhře doslova prokousal k výhře 12:10 v pátém setu nad Milanem Obertíkem. Vedení utkání se 5:1 vypadalo nadějně, hosté se však začali bránit a stahovat. Až do stavu 8:6 jsme si stále náskok drželi. Bohužel poté se štěstí obrátilo v pětisetovém zápase Míry Bímy s Romanem Belopotočanem na stanu soupeře a díky vysílení smolně prohrál i Honza Macháček s Romanem Dráždilem 0:3. Začali se hrát poslední dvě dvouhry, kdy jasno neměl nikdo. Milan Bořík bohužel nezopakoval s Milanem Obertíkem sobotní výhru a podlehl mu také 0:3. Těžkou úlohu tak měl na druhém stole Honza Holáň, který se soupeřem bojoval o každý míč. Rozhodovalo se také až v pátém setu, který Honza dokázal vyhrát v poměru 11:9 a získat díky tomu celkovou remízu.

Víkend byl pro kluky velmi náročný, ale celkově můžeme být s výsledky velmi spokojeni. Doufejme, že senám na domácích stolech bude dařit i v druhé polovině sezóny.

Obě utkání měli fanoušci možnost sledovat na online výsledkovém portálu STIS, ale také jako živé vysílání na facebookových stránkách oddílu.

Poděkování si zaslouží Radek Chalupa, čerstvý držitel licence rozhodčího „B“, který velmi zodpovědně rozhodoval celé sobotní utkání na prvním stole a ani jednou nezaváhal. Velký dík patří i pro Slávu Hlebu, který kluky podporoval a poskytl jim po zápase příjemné posezení v restauraci GoodGate.

Nakonec nesmíme ještě jednou zapomenout poděkovat také všem fanouškům za neutuchající podporu, a držte nám palce na jarní část sezóny.