Nejlepší stolní tenisté hráli v Mostě o titul Mistra ČR

with Žádné komentáře

Velkou tělocvičnu mostecké sportovní haly, ve které hrají Černí andělé házenou, pokryl v pondělí večer speciální povrch taraflex a místo branek se zde postavilo celkem 12 stolů na stolní tenis. Takto se hala proměnila znovu opět po 5ti letech, kdy se zde konalo poslední MČR stolních tenistů.

 Ve státní svátek 28. září se do Mostu sjelo prvních 40 dorostenek a 56 dorostenců dle žebříčku. S výjimkou T. Martinka a L. Záděrové, kteří v tu dobu reprezentovali ČR na evropském mistrovství družstev v Kluži.

Nejlépe se vedlo Š. Bělíkovi (SKST Havířov), který obhajoval svůj titul z minulého roku, a to se mu povedlo. Ve finále porazil F. Onderku (SF SKK El Niňo Praha). Premiéru získaným titulem mistryně ČR si užila A. Klempererová (SKST Hodonín), která si ve finále skvěle poradila s T. Bártovou (Sokol PP Hradec Králové).

Pořádající oddíl SKST Baník Most měl na startovní listině také hezké zastoupení. Do nominace na toto mistrovství dostal i Jakub Fencl a Filip Keller. Lépe si vedl Kuba, který z kvalifikace postoupil dvěma výhrami 3:0 a 3:2 do hlavní soutěže. Hlavní soutěž se hrála oproti kvalifikaci na 4 vítězné sety. Tam bohužel narazil na nasazenou dvojku turnaje O. Květoně, a i přes to, že s ním svedl vyrovnané utkání, nakonec podlehl 3:4 na sety. Poražení v prvním kole hlavní soutěže měli ještě možnost hrát soutěž útěchy „B“, kde bohužel znovu Kuba na svého soupeře M. Lebedu (TJ Sokol PP Hradec Králové 2) nestačil. I tak je probojování se mezi 32 nejlepších hráčů v ČR obrovským úspěchem.

Filip Keller na začátku kvalifikace bohužel zápas nedokázal zdramatizovat a prohrál 0:3 s B. Otáhalem (SKST Havířov). Druhou možnost ještě bojovat dostal v soutěži útěchy „C“, kde ani po vyrovnaném utkání 1:3 na sety s V. Podrazilem (SK DDM Kotlářka Praha) dále nepostoupil.

Mistrovství bylo skvěle organizováno, ohlasy na prostředí a kvalitu haly jsou výborné. Věříme, že se znovu stolní tenisté do mostecké sportovní haly s podobnou vrcholnou akcí brzo vrátí.