Nevydařený začátek sezóny pro stolní tenisty

with Žádné komentáře

O víkendu zahájili stolní tenisté mosteckého Baníku již druhou sezónu v celostátní soutěži 2. ligy mužů. I přes oslabenou sestavu kluci podali výborný výkon na domácích stolech, na vítězství to však nestačilo ani v jednom utkání.

V sobotu jsme to bylo proti týmu SKST Liberec „D“. V úvodních čtyřhře smolně podlehla dvojice Filip Keller a Jiří Holovčák proti hostům Josefu Kutifelovi s Františkem Mejsnarem 1:3 vždy v koncovkách jednotlivých setů. Naopak Miroslav Bíma s Jakubem Fenclem udrželi chladnou hlavu a v závěrečném pátém setu proti Janu Kaněrovi a Adamu Zikmundovi si kontrolovali vedení a zvítězili 3:2. Celé utkání bylo velmi vyrovnané. Po prvních dvouhrách měli navrch hosté, ale dalším vyhraném zápase Filipa v pátém setu jsme začali stav vyrovnávat. Až do stavu 8:8 se body připisovali jako na houpačce jednou nám, jednou Liberci. K posledním dvou zápasům nastoupil Jiří Holovčák proti Janu Kaněrovi a Filip Keller s Františkem Mejsnarem. Bohužel hosté byli silnější a oba zápasy otočili ve svůj prospěch. Konečný výsledek prvního utkání sezóny tak pro nás byl dost smolný 8:10.

Body: Miroslav Bíma 3,5 ; Jakub Fencl 2,5 ; Filip Keller 2 a Jiří Holovčák 0.

O to s větší chutí nastoupili kluci do nedělního zápasu proti TJ Tatranu Krpa Hostinné. Kdy dvojice Bíma a Fencl nestačila na Libora Vaculoviče a Jakuba Voňku, podlehli 0:3. Naopak Holovčák s Kellerem se nedali a nechtěli prohrát, v pátém setu porazili Vojtěcha Koubka  s Vojtěchem Rýglem 3:2. Průběh utkání byl podobný jako předešlý den. I díky oběma vyhraným těžkým pětisetovým zápasům Miroslava Bímy, obě mužstva držela krok až do stavu 6:6. Poté však přišel rychlý nástup Hostinného, kteří vyhráli tři po sobě jdoucí dvouhry 3:0 a ujali se vedení 6:9 na zápasy. Jakub Fencl poté bojoval se jmenovcem Jakubem Voňkou v dlouhém pětisetové zápas, ze kterého nakonec bohužel pro nás vyšel vítězně Voňka a zakončil tak utkání desátým vítězným bodem pro Hostinné.

Body: Miroslav Bíma 3 ; Filip Keller 1,5 ; Jakub Fencl 1 ; Jiří Holovčák 0,5.

Za 14 dní ve druhém dvojkole budou mostecký Baník čekat venkovní zápasy proti SF SKK El Niňo Praha „C“ a TJ Sokol Michle.