Putovní pohár Milana Ublaniče zůstal v Mostě

with Žádné komentáře

Sportovní klub stolního tenisu Baník Most uspořádal v sobotu 28.4. Memoriál o putovní pohár Milana Ublaniče. Bývalého předsedy oddílu, který před rokem prohrál svůj životní zápas s vážnou nemocí.

Herna byla plná k prasknutí – do sportovní haly se sjel rekordní počet účastníků pro takovéto turnaje. A to celkem 61 pozvaných hráčů z různých krajů.

Systém turnaje byl zvolen tak, aby si všichni v tomto počtu mohli dostatečně zahrát a aby nebyl moc zdlouhavý. Hráči byli rozděleni do 19 skupin po 3 a jedna po 4. Do druhého KO stupně postupovali dva nejlepší z každé skupiny a ostatní do soutěže útěchy.
Putovní pohár si odnesl Josef Lukaščuk z domácího oddílu, pro kterého nebyl v druhém stupni nikdo překážkou a celkem bez problémů došel až do finále. Tam se střetl s Václavem Hejdou z TJ Šanov. Pepa již od začátku vedl, ale poté začal Vašek dotahovat a zápas se dostal do pátého setu. Tam si již Pepa průběh pohlídal a vyhrál tento set 11:5. Třetí místa obsadil Filip Vondráček (SKST Baník Most) a Vít Karásek (TTC Ústí nad Labem).

I ve finále soutěže útěchy byl mostecký hráč – Ladislav Mandík. Ten bohužel takové štěstí neměl a jeho soupeř Jan Adamczuk ml. (KST Rakovník)byl lepší a zvítězil 3:0 na sety. Třetí místa patřila Josefu Vondráčkovi (TJ Sokol Horní Jiřetín) a Karlu Sochorovi (Dubí).
Oceněna byla i nejlepší dívka, a tou byla vyhlášena Tereza Ajdini z Krupky.
Turnaj byl hodnocen až na malé drobnosti velmi kladně a prví ročník této tradice se vydařil. Věříme, že bude pokračovat a účast na dalších ročnících bude alespoň stejná, ne-li větší.

Poděkování patří sponzorům akce – firmě P.P.H. Kovo, restauraci Mamut, STEN Marketingu a Josefu Vondráčkovi za materiální či finanční zajištění akce. Telefonicky vyřídil svůj pozdrav a vzpomínku i předseda České asociace stolního tenisu Zbyněk Špaček, který se z důvodu velkého vytížení nemohl zúčastnit.

Největší dík však patří všem, kteří se zúčastnili a uctili tak Milanovu vzpomínku – zůstane v našich srdcích navždy.