Stolní tenisté se sešli u 8. ročníku Memoriálů K. Paďourka aj. Lukaščuka

with Žádné komentáře

Dne 12. 9. 2020 se ve sportovní hale v Mostě uskutečnil již 8. ročník Memoriálů K. Paďourka a J. Lukaščuka. Na tento již tradiční turnaj zavítalo 21 hráčů a hráček. Turnaj byl rozdělen na tři části. Soutěž jednotlivců bez rozdílu výkonnosti nejvýše však do 2. ligy. Soutěž jednotlivců výkonnostně do Krajského přeboru II. třídy a soutěž čtyřher.

Hlavní soutěž bez rozdílu výkonnosti byla rozdělena do šesti skupin, kdy z každé dva nejlepší postoupili do vyzařovacích bojů. Po velkých bojích na konec ve hře zůstali čtyři nejlepší hráči, kdy v první semifinále nastoupil nejvýše nasazený Miroslav Bíma proti Filipovi Vondráčkovi a ve druhém semifinále Milan Bořík proti Josefu Lukaščukovi. Obě semifinále přinesla velkou bitvu, kdy šťastnějším v prvním semifinále byl Filip Vondráček, který porazil Miroslava Bímu 3:2 na sety. Stejným poměrem skončilo druhé semifinále, kdy Milan Bořík poměrem 3:2 na sety porazil Josefa Lukaščuka. Čekal se i velký boj ve finále, ale toto pro sebe jednoznačně získal Filip Vondráček poměr 3:0, kdy nedal Milanu Boříkovi žádnou šanci.

V soutěži pro hráče do Krajského přeboru II. třídy se přihlásilo celkem 11 hráčů, kteří byli rozděleni do dvou skupin, kdy z každé postupovali čtyři nejlepší do vyřazovacích bojů. O stupně vítězů se utkali Jiří Macháček s Jiřím Štepánkem a Lukáš Maxa s Lubomírem Kadlečkem. Do finále postoupili Jiří Štěpánek s Lubomírem Kadlečkem. Celkovým vítězem se stal Lubomír Kadleček. Je však nutno podotknout, že Jiří Štěpánek měl cestu do finále ulehčenou, neboť Jiří Macháček se zranil a musel vyhledat lékařské ošetření.

V soutěži čtyřher se stali vítězi Josef Lukaščuk a Tomáše Szitai, před Milan Boříkem a Miroslavem Bímou, o třetí místo se podělili Antonín Hejč, Petr Šťovíček a Josef Vondráček, Ladislav Bencs.

Závěrem je nutno poděkovat všem, kteří se v této těžké době zúčastnili turnaje. Turnaj měl sice menší počet startujících, ale byl velmi kvalitně obsazen. V neposlední řadě je nutno poděkovat všem, kteří se na přípravě turnaje, v jeho průběhu a po skončení turnaje starali o to, aby vše proběhlo v pořádku a ke spokojenost hráčů, a to Heleně Houdkové, Josefu Lukaščukovi, Petru Šťovíčkovi, Luboši Kloučkovi, Zdenku Šťovíčkovi, Pavlu Srpovi a Milanu Boříkovi. Též je nutno poděkovat pracovníkům Sportovní haly Most, že umožnili konání turnaje za dodržení přísných hygienických opatření.