Stolní tenisté vybojovali postup do nejvyšší krajské soutěže

with Žádné komentáře

Již druhé družstvo SKST Baníku Most bude příští sezónu startovat v nejvyšší krajské soutěži mužů – divizi. Postup si mostecké „C“ zasloužilo o uplynulém víkendu dvěma výhrami.

Nejtěžší a nejdůležitější měl být sobotní zápas s mužstvem ze sousedního Litvínova. Kdy se očekávalo velmi dlouhé a náročné utkání pro všechny hráče. Avšak domácí se již po úvodních čtyřhrách dostali do vedení 2:0 na zápasy a vítěznou vlnu si udrželi až do konce. Nad hosty dokázali zvítězit famózním výsledkem 10:1 již za necelé dvě hodiny. Jediný zápas smolně prohrál Ladislav Bencs s Petrem Bláhou, kdy ve čtvrtém setu nedokázal odvrátit match ball. Výborně si vedl Pavel Srp, který poprvé své stolně-tenisové kariéře porazil pro něj zatím neporazitelného Vratislava Čejku a to dokonce 3:0. Tímto zápasem si naši odskočili týmu SKST Teplice „B“ a pojistili si druhé postupové místo v celkové tabulce hodnocení.

Body: HEJČ Antonín 3,5; SRP Pavel a VONDRÁČEK Filip 2,5; BENCS Ladislav 1,5.

O to lépe se nastupovalo na nedělní utkání s Krupkou. Do něj nominoval kapitán týmu Antonín Hejč i „nováčky“ této soutěže – Davida Zárubu a Pavla Schmoranze. Oba dva chtěli ukázat, že si nominaci zaslouží a to se jim i povedlo. Od začátku utkání jsme se dostali do vedení a to dokonce až na 4:0 a to si pohlídali až do konce. Celkově vyhrálo „C“ své poslední utkání v sezóně 2017/2018 10:3.

Body: VONDRÁČEK Filip 3,5; BENCS Ladislav a ZÁRUBA David 2,5; SCHMORANZ Pavel 1,5 a HEJČ Antonín 0,5.

Velmi dobře také skončila v celkové úspěšnosti čtyřher dvoje HEJČ-VONDRÁČEK s 80% na 5. místě.