Tradice v Mostě pokračuje!

with Žádné komentáře

Oddíl SKST Baník Most ve spolupráci s GMS Most uspořádal v sobotu 9. Září již 5. Ročník Memoriálů Josefa Lukaščuka  Karla Paďourka.

Na tento zavedený a oblíbený turnaj jezdí každoročně spousta kvalitních hráčů. Ani tento rok nebyl vyjímkou. Turnaje se zúčastnilo celkem 28 závodníků různých výkonností a krajů, kteří spolu bojovali na zelených stolech v královské kategorii Masters, soutěž do  KP-II a doplňkové čtyřhře.

Obsazení ve skupině Masters bylo výborné. Oddílové barvy zde hájilo hned 13 hráčů Baníku.

Do finálového pavouka z kvalifikace postoupilo šest z nich.

Nejlépe si vedl trojlístek Jiří Macháček, Milan Bořík a Josef Lukaščuk mladší kteří se dostali do semifinále. V něm se spolu o postup do finále utkal Jirka s Pepíkem (0:3) a Milan si svůj postup vybojoval s přehledem nad Jiřím Taušem (SKST Děčín). Finále tedy bylo čistě v mosteckém duchu. Milanovi však došly síly a tak Pepa první set vyhrál. Celý zbytek zápasu si už Pepík pohlídal a nedal svému soupeři moc šancí na další zisk bodů a konečný výsledek tomu i odpovídal – 3:0.

V soutěži do úrovně krajského přeboru druhé třídy (KP-II) startovalo pouze 9 hráčů. Nejlépe skončil Petr Lipiner a to třetím místem.

I ve čtyřhře byli domácí úspěšní. Do čtvrtfinále se dostaly dvojice Šťovíček Petr – Klouček Luboš, Skružný Vratislav – Macháček Jiří a Hejč Antonín – Lukaščuk Josef. Poslední dvojice – Tonda s Pepou se utkali ve finále s děčínským duem Matas Jan – Tauš Jiří. Naši kluci zvítězili 3:0.

Nesmíme zapomenout ani na soutěž útěchy, kde si výborně vedl Antonín Hejč. Jako jediný si musel svůj postup do finále opravdu vybojovat. Jeho soupeř z druhé poloviny pavouka se dostal do finále díky skrečům soupeřů. I tak Tonda nezaváhal a ve finále si s Františkem Břízou (TJ Lokomotiva Česká Lípa) poradil 3:0 na sety.

Turnaj se velmi vydařil a budeme se těšit na další ročníky.

Děkujeme všem za část!

 

Výsledky: 5_Memorial_Most