Do mostecké herny se vrací 2. ligu mužů!

with Žádné komentáře

Celoroční dlouhodobá soutěž 3. ligy mužů ve stolním tenise vyvrcholila o minulém víkendu v mostecké sportovní hale. Mužstvo SKST Baníku Mostu hrálo finále play-off proti soupeřům z TJ AŠ Mladá Boleslav.
Play-off se hrálo na dvě vítězná utkání. První utkání hráli mostečtí hráči na domácích stolech. Také díky vysoké účasti fanoušků, která byla nejvyšší v letošní sezóně, a jejich úžasné podpoře domácí zvítězili nad Mladou Boleslaví vysoko 9:4. Do úvodní čtyřhry nastoupil Jan Macháček s Janem Holáňem a i přes úvodní nervozitu porazili dvojici hostů Macela Petr a Vilímek Miroslav. Vedení si drželi od začátku utkání a diktovali hru.

Na druhý zápas se pořadatelství obrátilo. Mostečtí jeli obhájit domácí vítězství do Mladé Boleslavi. I zde se promítla atmosféra domácího prostředí a výhoda toho, že domácí mohli střídat, náš tým hrál bohužel díky zranění Milana Boříka pouze v základní sestavě. Utkání bylo velmi napínavé, Mladá Boleslav dokázala s našimi držet krok až do stavu 7:7, kdy neměl v koncovce pátého setu štěstí Miroslav Bíma a zápas prohrál. Výborně svůj zápas zvládl již zmíněný Jan Holáň, který porazil Miroslava Vilímka 3:0 na sety a Filip Vondráček, který pod tlakem vybojoval vítězství 3:1 nad Petrem Čeřovským. Tímto výkonem kluci potvrdili svou formu a můžou se tak radovat z postupu a návratu do 2. celostátní ligy.

Letošní sezóna byla celkově pro oddíl stolního tenisu Baník Most jedna z nejúspěšnějších. Divizní družstvo „B“ si pod vedením Petra Šťovíčka pohlídalo ke konci sezóny prvenství v tabulce a díky losu, který určil, že se v této soutěži nebude play-off hrát postoupili do 3. ligy.