Mládež na 1.BT kraje

with Žádné komentáře

Prvního krajského bodovacího turnaje v Litoměřicích se zúčastnilo celkem 45 hráčů a hráček.

V dresu SKST Baníku Most nastoupilo 8 závodníků:
David Záruba
Pavel Schmoranz
Filip Vondráček
Marešová Nela
Pliska Dan
Suchý Matyáš
Jan Sebránek
Hrodek Šimon

Kategorie starších žáků a dorostu jsou nyní nově spojeny do jedné, vzhledem k nízké účasti. Dívky a chlapci hrají společně již několikátou sezónu.

Turnaj byl rozdělen na skupinu „A“ a „B“. Ve skupině A startuje 12 nejlepších hráčů dle aktuálního žebříčku. Ve skupině „B“ pak ostatní. Na příští turnaj poslední dva z „A“ skupiny spadnou do „B“ a naopak finalisté „B“ postupují do „A“.

V „A“ jsme měli hned 3 hráče. Davida, Filipa a Pavla. Systémem jsou dvě tabulky po 6 hráčích a postupují 3 do finálové tabulky o 1.-.6. místo a sestupující do tabulky o 7.-12. místo. Bohužel ani jeden z našich se nedostal do finálové skupiny. V bojích o umístění měl trochu více štěstí Pavel, který se díky poměru setů dostal na 8. místo před Davida, který ho porazil a skončil bohužel až na 10. místě. Filip turnaj z osobních důvodů skrečoval a skončil tak na 12. místě.

V „B“ bojovali naši zástupci, pro které byl v mnoha případech turnaj tohoto formátu úplně první. Ze skupin postoupil Matyáš s Honzou. Nela a Dan těsně prohráli rozhodující zápas o postup. Šimon měl sice jednu výhru, ale bohužel v jeho skupině o postupu rozhodl poměr setů, protože bodově měli všichni stejně.

Svůj první turnaj letošní sezóny zvládl fantasticky Honza, který ve finálovém pavouku „B“ nenašel přemožitele až do samotného finále, kde podlehl velmi silnému soupeři Radimu Nechybovi z KST Apollo Ústí nad Labem- Tímto výkonem se Honza nominoval na přímý postup do „A“ turnaje, který se bude konat 6. října v herně SKST Děčína. Matyáš prohrál v první kole pavouka a celkově si tak odnáší 32. místo.

I v „B“ turnaji nenechali naši hráči soupeře v klidu. Dan, Nela i Šimon vyhráli v prvním kole. V druhém kole na sebe Nela se Šimonem narazili a z tohoto oddílového souboje vyšel lépe Šimon, který poté vyhrál v malém finále útěchy a obsadil 35. místo. Nela si odváží 38. místo, ale zároveň také 1. místo v žákyních útěchy. Dan skončil těsně pod Nelou na 39. místě.

Děkujeme za vzornou reprezentaci našeho oddílu.