Most deklasoval zbytek kraje

with Žádné komentáře

V sobotu dne 21. 6. 2020 pořádal oddíl stolního tenisu SKST Baník Most ve Sportovní hale v Mostě krajský přebor družstev dorostenců a dorostenek. Přeboru se zúčastnilo 9 družstev dorostenců a dvě družstva dorostenek. Vítěz si kvalifikoval na srpnové Mistrovství republiky družstev do Ostravy.

SKST Baník Most mohl postavit dvě družstva, která hrála ve složení SKST Baník Most „A“ – Jakub Fencl, Filip Keller a David Záruba a SKST Baník Most „B“ – Pavel Schmoranz, Jan Sebránek a Šimon Hrodek. Paradoxně však došlo k tomu, že dle žebříčku a postavení hráčů v něm bylo mostecké „B“ nasazeno na prvním místě a až za ním bylo mostecké „A“. Jako třetí nasazený byl oddíl TTC Litvínov. Dorostenci tak vzhledem k počtu byli rozděleni do tří skupin po třech, kdy vítěz z každé skupiny postoupil do finálové skupiny, která hrála o 1. až 3. místo, druzí ze skupin do skupiny o 4. až 6. místo a třetí ze skupin o 7. až 9. místo. Mostecké „B“ tak začalo přebory ve skupině společně s SKST Děčín a KST Jirkov. V zápase s KST Jirkov potvrdili hráči SKST Baník Most „B“ roli favorita a vyhráli 3:0. Ve druhém zápase s SKST Děčín už to tak jednoznačné nebylo, neboť za stavu 2:2 na zápasy nastupoval k rozhodujícímu zápasu Šimon Hrodek proti Novákovi, který byl v tomto zápase mírným favoritem. Šimon však výbornou hrou soupeře zaskočil, vyhrál 3:2 na sety a tím si mostecké „B“ zajistilo postup do finálové skupiny. Mostecké „A“ bylo pasováno na favorita celého přeboru, kdy hned v prvním zápase nedali šanci SKP Sever Ústí nad Labem a vyhráli jednoznačně 3:0. Ve svém druhém zápase nastoupili proti KST Apollo Ústí nad Labem, za který nastupují věkově mladší ale velmi talentovaní hráči a v zápase bylo znát, že hráči ústeckého klubu nedají kůži zadarmo. Po velice tuhém boji na konec zvítězil favorit 3:1, ale na svoji výhru se do slova a do písmene nadřel. Třetí skupinu vyhrál TTC Litvínov, před TTC Litoměřice a Baníkem Březenecká.

Ve finálové skupině a o titul přeborníka kraje, tak bojovala družstva SKST Baník Most „A“, SKST Baník Most „B“ a TTC Litvínov. Zde již vše proběhlo dle předpokladů, kdy vítězem se stal SKST Baník Most „A“, který vyhrál oba zápasy 3:0, před druhým SKST Baník Most „B“, který v souboji o druhé místo porazil TTC Litvínov hladce 3:0. Dosaženými výsledky se SKST Baník Most zapíše do historie krajských přeborů, kdy jeho mužstva obsadila první dvě místa. Všem hráčům SKST Baník Most je nutno poděkovat za předvedené výkony, pogratulovat jim a popřát hodně úspěchů při republikových bojích v Ostravě. Je nutno podotknout, že svými výkony hráči řádně zamotali hlavu trenérům koho nominovat na přebor republiky, neboť se přeboru může zúčastnit jen čtveřice hráčů. Závěrem velké poděkování hlavnímu organizátorovi za připravení turnaje a hlavnímu rozhodčímu za řízení turnaje.