Vydařený 7. ročník Memoriálů Josefa Lukaščuka a Karla Paďourka

with Žádné komentáře

Již po sedmé stolní tenisté uctili památku svých kamarádů a funkcionářů oddílu Josefa Lukaščuka a Karla Paďourka. V mostecké sportovní hale se v sobotu sešlo celkem 33 příznivců zeleného stolu, kde je již tradičně přivítal Josef Lukaščuk ml. společně s rozhodčími turnaje.

Turnaj byl již tradičně rozdělen na dvě kategorie dle výkonnosti a to MASTERS a hráče do soutěžní úrovně KP-II, kdy hráči KP-II hráli současně i soutěž vyšší. Z tříčlenných skupin postupovali vždy dva hráči do hlavní soutěže. V kategorii MASTERS nenašel přemožitele Jan Holáň z domácího oddílů a bez ztráty setu, i přes velkou snahu druhého finalisty Miroslava Bímy, si došel pro zlatou medaili. Na třetím místě skočil Luboš Klouček (také Most) společně s Josefem Kubou z TJ Avia Čakovice. Velkým překvapením byl v soutěži do KP-II Tomáš Pešula z TJ Sokol Lenešice, který i přes velkou fyzickou námahu z vyrovnaných zápasů masters našel sílu a prošel hlavním pavoukem své kategorie až na příčku nejvyšší. Ve finále porazil domácího Pavla Schmoranze, třetí skončil Ondřej Piskáček z TTC Litvínov a Lubomít Kadlček z TJ Sokol Bořislav. Nesmíme zapomenout také na soutěž útěchy, kde si po smolných prohrách v základních skupinách, napravil vítězstvím chuť Antonín Hejč.
Soutěž čtyřher byla velmi zajímavá, ačkoliv se v ní nebojovalo o cenné kovy, ale hrála se jen doplňkově, bylo se zde na co koukat. Hráči si volili dvojice spíše dle přátelství, někteří i jako vzpomínku na spoluhráče z minulých let v oddílech, ze kterých přišli například k nám do Mostu. I zde však byla slyšet stejná jména jako Bíma, Holáň. Míra hrál po boku Milana Gona z Lubence. Společně došli přes děčínskou mladou dvojici Kacálková Kristýna a Vojtěch Grubr do finále proti Honzovi Holáňovi s Martinem Kočvarou. I zde přes velkou snahu nedokázal Míra s Milanem vybojovat vítězství a zlato bral Honza s Martinem.

Na závěr byli všichni hráči i jejich doprovod pozvání na posezení v restauraci Mamut, která poskytla občerstvení, za které děkujeme.

Náš oddíl pořádá nyní již trochu tradičně tento Memoriál na začátku sezóny a na jejím konci Memoriál o putovní pohár bývalého předsedy oddílu Milana Ublaniče, který bychom chtěli letos udělat ve větším formátu než předešlé dva ročníky.

Děkujeme všem za účast a budeme se těšit znovu ať už na konci sezóny či za rok.